Producenci
Promocje
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem

9 500,00 zł

Cena regularna: 9 900,00 zł

Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm
Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 300,00 zł

szt.
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 250,00 zł

Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM
Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM

4 999,00 zł

Cena regularna: 5 490,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Salon News 15-20.04.2024r.
Salon News 15-20.04.2024r.

Karabinek POF Renagade Plus

„Przekroczyć wszelkie oczekiwania” – tak reklamuje się amerykańska marka.

   „Renegade Plus rozwiązuje każdy słaby punkt systemu bezpośredniego uderzenia. Udoskonalenia platformy, takie jak nasz rolkowy pin rozrządu i opatentowana nakrętka lufy z radiatorem, wykraczają daleko poza zwykłą estetykę często spotykaną w dzisiejszych karabinach. 9-pozycyjny regulowany blok gazowy Dictator zapewnia najwyższą kontrolę nad karabinem, niezależnie od tego, czy jest on dostrojony do ładunku amunicji, czy tłumika. Prosta rura gazowa eliminuje gromadzenie się ciepła w słabych punktach standardowych rur gazowych. Rolkowy sworzeń krzywki zapewnia płynne i bardziej niezawodne połączenie z górną częścią komory. Wyposażony w naszą dolną komorę zamkową Gen 4 i Keylock Bolt Carrier Group, ten odbiornik jest całkowicie oburęczny i zawiera nasz płaski jednostopniowy spust o sile 3,5 lb. Gotowy do zawodów od razu po wyjęciu z pudełka. Magia w górnym odbiorniku jest utrzymywana w naszej grupie Keylock Bolt Carrier Group, która jest poddawana obróbce cieplnej azotku dla maksymalnej ochrony i niezawodności i jest wyposażona w klucz gazowy keylock i pojedynczą śrubę. Renegade Plus jest wyposażony w kompatybilną z M-LOK szynę Renegade, obejmującą poddaną obróbce cieplnej azotowaną lufę.”

   Karabin jest bardzo dobrze wyważony w przedniej części kabłąka spustu.  Z każdej strony gniazda magazynka znajduje się ładna półka, na której można oprzeć palec, gdy jest on wyciągnięty z kabłąka spustu.  Kolba i chwyt Mission First Tactical są bardzo wygodne i nie ślizgają się w dłoni ani na ramieniu.  Kolba jest bardzo ciasno dopasowana do rury bufora. Wszystkie elementy sterujące są całkowicie oburęczne i działają z łatwością, bez zgrzytów i luzów.  Wewnątrz kabłąka spustu dodatkowo jako ciekawostka znajduje się blokada otwarcia zamka.  Karabin jest lekki, a nowy płaski spust POF-USA czuje się ostro z bardzo krótkim resetem.  Jest to spust typu drop-in z uretanową stopką, opracowany we współpracy z firmą Timney.

   Renegade jest w stanie osiągnąć bardzo dobre wyniki celności z szeroką gamą amunicji, ze szczególną zdolnością do prawidłowego ustabilizowania. Odrzut jest bardzo miękki dzięki połączeniu regulowanego bloku gazowego średniej długości i skutecznego trójportowego hamulca wylotowego.  Płaski spust działa bardzo dobrze nawet w ciężkich rękawicach i ułatwia szybki czas strzału.  Niezawodność jest również bardzo dobra i można używać szerokiej gamy magazynków.

Karabinek PSA JAKL 14,5" FDE

   Palmetto State Armory z dumą ogłasza długo oczekiwaną premierę karabinu JAKL w kalibrze 5,56 NATO! Platforma ta jest zbudowana wokół monolitycznego górnego odbiornika 6105 o długości karabinu, zaprojektowanego tak, aby był kompatybilny z dowolnym dolnym odbiornikiem Mil-Spec AR-15. PSA JAKL oferuje system buforowy, który jest w pełni schowany w górnej części, skracając całkowitą długość broni. Uzupełniony o Pin & Weld SilencerCo ASR Flash Hider, F5 MFG Modular Stock System, który pozwala na składanie boczne, Magpul SL Grip i PSA ulepszony polerowany spust grupy kontroli ognia. Jakl wykończony w wykończeniu Flat Dark Earth Cerakote.

   PSA JAKL charakteryzuje się konstrukcją z tłokiem o długim skoku, śrubą Carpenter 158 i nośnikiem 4340, które są hybrydą AK/AR. Radełkowany boczny uchwyt ładowania JAKL jest oburęczny, umożliwiając użytkownikowi zmianę pozycji po lewej lub prawej stronie odbiornika bez użycia narzędzi. Wyposażony w beznarzędziowy 8-pozycyjny blok gazowy, funkcja ta oferuje możliwość szybkiej ręcznej regulacji bloku gazowego w razie potrzeby. Rozbieranie i usuwanie nośnika JAKL, zespołu odrzutu i zespołu sań można wykonać bez użycia narzędzi, co ułatwia czyszczenie.

   SilencerCo ASR Flash Hider, Pin & Welded on 14.5" 5.56 NATO Barrel - ASR Flash Hider jest kompatybilny z mocowaniami ASR (Active Spring Retention). Mocowanie ASR (Active Spring Retention) to system szybkiego montażu i demontażu dla prawie wszystkich tłumików SilencerCo. Prosty system montażu jedną ręką jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami ASR, aby ułatwić przenoszenie z jednego tłumika na drugi. Po założeniu na ramię pierścień blokujący zapewnia, że tłumik nie obróci się ani nie poluzuje podczas intensywnego strzelania. Zgłoszony do opatentowania system tłumienia rezonansu skutecznie eliminuje efekt "tuning-fork" typowy dla konkurencyjnych 3-bolcowych tłumików.

 

   F5 MFG PSA JAKL Modular Stock System - modułowa, składana na lewą stronę kolba F5 MFG jest regulowana, ultrawytrzymała, lekka i łatwa w obsłudze. Nie wspominając o tym, że świetnie wygląda.

- Składana kolba po lewej stronie

- Regulowany podnośnik policzka

- Regulowana kolba

- Chwyt Magpul MOE SL

   Bardziej pionowy kąt chwytu zoptymalizowany pod kątem broni o krótkim LOP, która przybliża główną rękę do ciała strzelca. Dzięki agresywnej fakturze TSP zapewniającej pozytywną kontrolę nad bronią oraz doskonałej ergonomii, SL Grip zapewnia nieco mniejszy rozmiar i smukłą linię.

   EPT FCG ulepsza standardową grupę kontroli ognia w stylu bojowym o jednostopniową, docelową grupę kontroli ognia z polerowanymi powierzchniami styku i bezprądową powłoką niklową.

I pewien smaczek na sam koniec…

Hybrydowa strzelba AKSA Segno Hybrid (Semi-auto & Pump action)

   Każdy strzelec w momencie zakupu pierwszej strzelby w większości będzie się zastanawiał nad tymi dwoma wyborami: pomka, czy półautomat?

Za co cenimy pompkę?

   Zaczynając od przystępnej ceny, mają charakterystyczny mechanizm działania, tak ukochany przez wielu z nas. Aby napiąć mechanizm iglicy, wyrzucić łuskę i załadować nabój, użytkownik musi ręcznie pociągnąć przednią część do tyłu, a następnie popchnąć ją do przodu. Stąd nazwa pump-action. Druga i równie ważna cecha tego typu strzelb jest to, że mogą pożreć każdy ładunek, jaki może wystrzelić strzelba i robią to niezawodnie. Obejmuje to mniej śmiercionośne ładunki, ładunki wyważające, śrut, pociski, a nawet pociski miotające ogniem. Dodatkowo są łatwe w użyciu, radzi sobie z nimi każdy.

A co z półautomatem?

   Chociaż będą bardziej wybredne pod względem amunicji, cechuje je szybsza strzelność. Przeładowują się w końcu same przy każdym naciśnięciu spustu. Działają na dwóch różnych zasadach: gazowej i bezwładnościowej. Modele gazowe wykorzystują gaz wytwarzany przez spalający się proch. To często napędza system krótkiego odrzutu tłoka, który popycha rygiel do tyłu. Strzelby gazowe mają zwykle bardziej miękki odrzut. Drugi bazuje na zasadzie odrzutu zamka. Odrzut będący wynikiem energii wystrzału cofa zamek, co umożliwia wyrzucenie pustej łuski i załadowanie nowego naboju do komory nabojowej.

   Zazwyczaj więc na strzelbę pump-action decydujemy się, gdy zależy nam na strzelaniu rekreacyjnym, a półautomatyczną, gdy chcemy wypróbować swoich sił na różnego typu zawodach sportowych.

   Rozwiązanie jakie przynosi nam Aksa niweluje odwieczny kłopot. Strzelba Hybrid dzięki dźwigni akcji pozwala łatwo zmienić system między trybami półautomatycznym i pompowym podczas korzystania ze strzelby, zachowując przy tym wszystkożerność pompki i szybkość półautomatu (ta strzelba działa w modelu gazowym, cechować się więc będzie też bardziej miękkim odrzutem). Dodatkowo plasuje się na średniej półce cenowej, bo w tej chwili jest dostępna za 2750 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl