Producenci
Promocje
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem

9 500,00 zł

Cena regularna: 9 900,00 zł

Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm
Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 300,00 zł

szt.
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 250,00 zł

Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM
Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM

4 999,00 zł

Cena regularna: 5 490,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Salon News 24-30.03.2024r.
Salon News 24-30.03.2024r.

Savage MSR-15 Recon 2.0

   Zaczniemy trochę nietypowo, bo nie od samej „nowości nowości”, ale wstydem byłoby nie opowiedzieć o promocji jaką właśnie mamy na karabinek Savage MSR-15 Recon 2.0.

   Od momentu kiedy Savage Arms weszło do gry AR-15 cieszy się on niejedną pozytywną opinią. Karabinek pozostaje wierny ponad 60-letniemu projektowi Eugene'a Stonera, ale Savage zapewnia karabinom AR największą celność za najmniejszą ilość gotówki.

   Nie lekceważmy lufy AR. Najczęstszym powodem, dla którego jeden karabinek AR będzie działał dobrze, a inny nie, jest lufa. Dotyczy to każdego karabinka. Lufy to skomplikowane elementy i można je zepsuć na wiele sposobów. Dzięki nowoczesnym procedurom produkcyjnym, większość luf AR jest niezmiennie przeciętna.

   Typowa lufa, jaką można znaleźć w AR-15 w lokalnym sklepie z bronią, jest prawdopodobnie stworzona z myślą o kosztach. Najtańsze lufy nie będą miały wykończenia w otworze i będą miały system gazowy o długości karabinka, ponieważ wojsko używa systemu gazowego o długości karabinka, a pomijając fazę chromowania lub melonowania, oszczędza się kilka groszy na każdej lufie. Celność będzie podobna do droższych luf, ale żywotność już nie.

   Obecnie istnieje tylko garstka producentów luf produkujących duże ilości luf AR, a te masowo produkowane modele można rozpoznać po konturze M4 (z wgłębieniem tuż przed blokiem gazowym / przednim celownikiem) i komorą 5,56x45 mm.

   Droższe i wyższej jakości lufy mogą być kute młotkowo i z pewnością będą miały otwory wyłożone chromem lub melonitem. Lufy te nie będą bardziej celne, ale jeśli będą traktowane jak przewód nabojowy, zapewnią dłuższą żywotność.

   Lufy AR poszły w ślady Wylde'a. Savage od dawna wykazuje zdolność do produkcji luf, które działają na poziomie znacznie przewyższającym ich klasę wagową. Nierzadko zdarza się, że fabryczna lufa Savage działa równie dobrze, jak droga lufa wykonana na zamówienie przez jedną z małych firm specjalistycznych. Plemienna wiedza Savage zdobyta w ciągu ostatnich kilku dekad zaprocentowała w ich nowej ofercie AR.

   Lufa w karabinku Savage ma 16 cali długości, system gazowy średniej długości, skok gwintu 1:8 i komorę nabojową .223 Wylde. Ta lista specyfikacji, wraz z sugerowaną ceną detaliczną karabinu, mówi mi, że Savage sam buduje te lufy. (Nie ma innego sposobu, aby uzyskać taką listę specyfikacji za cenę, której żądają.

   System gazowy, skok gwintu i komora, w połączeniu z niską ceną, są kluczowymi powodami, dla których ten karabin oferuje poziom wydajności, który nie ma konkurencji. Jakość wykonania lufy jest z pewnością kluczowym czynnikiem, ale komora .223 Wylde odgrywa kluczową rolę.

   Komora .223 Wylde oznacza, że karabinki Savage AR mogą bezpiecznie i celnie strzelać amunicją .223 Remington i 5.56 NATO. Komora Wylde łączy w sobie ciaśniejszy wolny otwór w kalibrze .223 Remington z dłuższym wolnym otworem w kalibrze 5,56 NATO. Połączenie ciasnego i dłuższego wolnego otworu jest magiczną receptą na najwyższą celność, szczególnie w przypadku dłuższych i cięższych pocisków.

Cofając się, wolny otwór to część lufy znajdująca się przed główką naboju, przed gwintowaniem. Aby wyjaśnić, dlaczego karabiny Savage są tak celne, należy zrozumieć zarówno długość, jak i średnicę tej kluczowej części lufy.

   Średnica lufy w kalibrze .223 Remington wynosi .224 cala. Oznacza to, że pocisk kalibru .224 załadowany do łuski .223 Remington nie ma luzu po załadowaniu. Nie jest to pasowanie interferencyjne, ale jest to naprawdę ciasny wolny otwór. Odległość wolnego otworu między wylotem łuski a ołowiem (gdzie zaczyna się gwintowanie) wynosi 0,04 cala. Zaletą tych specyfikacji jest to, że pocisk nie może odchylić się ani przekrzywić w komorze przed wejściem do gwintowania. Pocisk nie przemieszcza się również zbyt daleko przed wejściem w gwint, więc ciśnienie musi być utrzymywane na niskim poziomie, aby uniknąć niebezpiecznego skoku.

   Komora nabojowa 5,56 NATO ma średnicę swobodnego otworu .2265 cala i długość .070 cala. Są to niechlujne specyfikacje, które pozwalają na umieszczenie w komorze dowolnej śmieciowej amunicji i strzelanie z niewielką obawą o ciśnienie. Dokładność będzie również słaba, ponieważ pocisk ma ponad 0,002 cala dodatkowej średnicy do odchylenia przed wejściem w gwintowanie.

   Komora nabojowa .223 Wylde łączy w sobie wąską średnicę otworu .2242 cala z długą, gładką powierzchnią .078 cala przed wprowadzeniem pocisku. Oznacza to, że pociski mają bardzo mało miejsca, aby się skrzywić przed wejściem do lufy, ale wystarczająco dużo miejsca, aby nawet długie 77-gramowe pociski mogły oddychać, aby uniknąć niebezpiecznych skoków ciśnienia związanych z krótkimi wymiarami wolnego otworu tradycyjnego .223 Remington. Komora Wylde to naprawdę najlepsze z obu światów. Co więcej, lufy te zwykle można znaleźć w dużo droższych karabinkach, a u nas nabędziecie go za niecałe 7000 zł.

Specyfikacje:

WBP Jack AKMS

Karabinek WBP Jack AKMS 7,62x39mm - Fabrycznie nowy, z gwarancją WBP Rogów.

   Karabinek AKMS to zmodyfikowana wersja radzieckiego karabinka automatycznego AKM, wyposażona w składaną metalową kolbę, która została opracowana w celu zwiększenia kompaktowości i wygody przenoszenia dla żołnierzy, podobnie jak AK-47 i AKM, używa amunicji 7,62x39mm.

   Opiera się na konstrukcji AKM, ale zamiast stałej drewnianej kolby wprowadza składaną metalową, co ułatwia przenoszenie broni oraz umożliwia jej umieszczenie w ciaśniejszych przestrzeniach, takich jak pojazdy opancerzone czy śmigłowce.

   Był produkowany w Związku Radzieckim oraz w kilku krajach bloku wschodniego, takich jak Polska, Rumunia czy Węgry, pod różnymi nazwami.

   W Polsce był produkowany przez zakłady Łucznik Radom jako PMKS (Pistolet Maszynowy Kałasznikowa Składany). Był również dostępny w różnych wariantach, z tłumikiem płomienia, różnymi rodzajami celowników optycznych oraz z bagnetem.

Specyfikacje:

 

Jack i Mini Jack w 12 różnych wariantach

Na stan wróciły również Jacki w swoich pełnowymiarowych i pomniejszonych wersjach. Dla przypomnienia WBP ujednoliciło swoją ofertę i teraz możecie dobrać swój karabinek w zależności od:

- rozmiaru,

- stylu wykończenia i

- kalibru.

Rozmiary możemy dobrać w wersji standardowej (Jack) oraz pomniejszonej (Mini Jack).

Do wyboru mamy też 3 style wykończenia:

A na deser dobieramy sobie w jakim kalibrze chcemy strzelać:

- 7,62x39 mm

- 5,56x45 mm

- 5,45x45 mm

Serdecznie zachęcam do szczegółowego przejrzenia całej oferty w naszym sklepie. :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl