Producenci
Promocje
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem
Karabinek GP R15M Tłokowy 14,5" .223 Rem

9 500,00 zł

Cena regularna: 9 900,00 zł

Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm
Pistolet CZ P-10 S OR 9x19 mm

2 999,00 zł

Cena regularna: 3 300,00 zł

szt.
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm
Pistolet VIS 100 M1 CA 9x19 mm

3 999,00 zł

Cena regularna: 4 250,00 zł

Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM
Pistolet RIA TAC ULTRA FS Combo 9x19/22 TCM

4 999,00 zł

Cena regularna: 5 490,00 zł

szt.
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Salon News 06-11.05.2024r.
Salon News 06-11.05.2024r.

Patriot Ordnance Factory Constable

   Rynek opływa Arami, jednak tylko garstka firm oferuje innowacyjne, wiodące w swojej klasie karabiny. Patriot Ordnance Factory jest jedną z tych marek, które konsekwentnie produkują doskonałe karabiny, a ich najnowszy karabin - Constable - nie tylko oferuje szereg ekskluzywnych funkcji POF, ale także jest dostępny w przystępnej cenie.

   Nowy Constable to amerykański karabin z bezpośrednim uderzeniem, który wykorzystuje MILSPEC+ Bolt Carrier Group firmy Patriot Ordnance, która jest poddawana obróbce cieplnej azotku w celu zwiększenia wytrzymałości i trwałości, a twardy chromowany iglica jest standardem. Posiada również opatentowany przez POF Roller Cam Pin. W porównaniu z tradycyjnymi sworzniami, sworzeń POF Roller Cam Pin znacznie zmniejsza opór i tarcie, a w rezultacie wydłuża żywotność. Constable wykorzystuje system gazowy średniej długości. lufa jest poddana obróbce cieplnej azotkiem i jest wyposażona w tłumik A2 na lufie, a lufa jest zabezpieczona za pomocą nakrętki termokurczliwej POF.

   Nakrętka lufy obejmuje komorę i gardziel lufy - gdzie temperatura rozszerzających się gazów osiąga szczyt - a jej aluminiowa konstrukcja (która zapewnia lepszą przewodność cieplną niż stal) rozprasza 17 razy więcej ciepła niż tradycyjne nakrętki lufy. Rezultat? Znacznie dłuższa żywotność lufy i znacznie mniejsze zużycie karabinu. Wszystkie te cechy sprawiają, że Constable jest jednym z najbardziej wytrzymałych i niezawodnych pistoletów DI.

   Kolejna z cech zwiększających trwałość POF znalazła zastosowanie w tym karabinie: opatentowany system podwójnego odciągu E2. Jako pierwsi producenci AR, Patriot Ordnance wyciął cztery małe kanały na godzinie trzeciej, szóstej, dziewiątej i dwunastej wewnątrz komory Constable. Kanały te odprowadzają gazy z powrotem do szyjki komory, zwalniając uszczelnienie łuski i znacznie zmniejszając siłę wymaganą do usunięcia zużytej łuski z komory. W ten sposób system E2 znacznie zmniejsza obciążenie ekstraktora, co z kolei zapewnia niezawodne działanie przez tysiące nabojów.

   Sześciopozycyjna kolba Constable jest zamontowana na aluminiowej rurze buforowej zapobiegającej przechylaniu. Rura buforowa jest wyposażona w przedłużenia „carrier cradle”, które pozwalają na podparcie uchwytu przez rurę buforową, nawet gdy uchwyt śruby jest całkowicie wysunięty do przodu, co chroni Constable przed przedwczesnym zużyciem rury buforowej, co jest możliwe w pistoletach bez tego systemu. Zatrzask bufora służy do zablokowania rury bufora na miejscu i eliminuje ryzyko obrócenia się i poluzowania rury bufora.

   Constable firmy Patriot Ordnance jest wyposażony w płaską cholewkę typu mil-spec, a aluminiowa szyna Renegade zapewnia mnóstwo miejsca na montaż optyki. Swobodnie pływająca osłona Renegade jest również wyposażona w punkty mocowania M-LOK w pozycjach na godzinie 3, 6 i 9, a także 4 punkty szybkiego zwalniania na szynie w pozycjach na godzinie 3 i 6 zarówno z przodu, jak i z tyłu systemu szyn. Dzięki tak wielu opcjom punktów mocowania Constable można dostosować do potrzeb każdego strzelca. Constable jest również wyposażony w specjalne dodatkowe funkcje, takie jak mil-spec dolny Patriot Ordnance ze śrubami napinającymi odbiornik, które są wykonane z nylonu i pozwalają strzelcowi napiąć górną i dolną część bez konieczności demontażu dolnej części. Aby to osiągnąć, wystarczy wyjąć tylny popychacz, aby otworzyć górną część, a następnie za pomocą klucza imbusowego wyregulować nylonowe śruby do wybranego dopasowania, a następnie zamknąć górną część - to proste. Dolna część tych karabinów jest również wyposażona w ulepszony zatrzask Patriot Ordnance, który ma powiększoną łopatkę ułatwiającą obsługę.

   Oprócz imponującej listy standardowych funkcji, Constable jest również jednym z najlżejszych karabinów AR-15 na rynku.

   Jest to bardzo celny karabin. Constable to karabinek o miękkim spuście, który ułatwia szybkie kontynuowanie. Sześciopozycyjna regulowana kolba szybko dostosowuje się do każdego strzelca, a karabin jest dobrze wyważony i poręczny. Dzięki oburęcznym elementom sterującym równie dobrze nadaje się dla strzelców lewo- i praworęcznych, ulepszony zatrzask zamka jest łatwy w obsłudze, a dzięki tak wielu punktom mocowania karabin ten można łatwo i szybko wyposażyć zgodnie z potrzebami indywidualnego strzelca.

   Mówiąc o możliwościach dostosowywania, Patriot Ordnance oferuje długą listę opcjonalnych ulepszeń, które pozwalają właścicielom Constable dostosować broń do własnych upodobań, w tym oburęczne płyty końcowe QD, jedno- lub dwustopniowe spusty matchowe, ograniczniki dłoni i różne urządzenia wylotowe, uchwyty ładowania ambi i wiele innych.

   Jednak nawet w swojej najbardziej podstawowej formie Constable jest dobrze wyposażonym AR, który zrobi wrażenie nawet na najbardziej krytycznym strzelcu. Bardzo rzadko można znaleźć inny AR z bezpośrednim uderzeniem z tak wieloma funkcjami z najwyższej półki.

   Aby zobaczyć więcej specyfikacji Constable, zajrzyj na naszą stronę produktu. W tej chwili mamy dostępną wersję: 10,5” oraz 16”.

Heckler & Koch MR223A3

   MR223 jest cywilnym odpowiednikiem HK416 - ten ostatni jest bronią, która sprawiła, że wiele osób pracujących w branży stwierdziło, że „M16 w końcu osiągnął najnowocześniejszy poziom”.

   Aby wyeliminować główne wady M16 - tj. tendencję broni do zatykania się osadami węglowymi - Heckler & Koch zastąpił bezpośredni system wtłaczania gazu systemem pośrednim za pomocą tłoka o krótkim skoku, który jest dokładnie taki sam jak w G-36 i XM8.

   MR223 jest produktem wysokiej jakości. Wykonanie i wykończenie materiałów jest doskonałe. Standardowa konfiguracja karabinku obejmuje kompensator/osłonę przeciwodłamkową na stałe przymocowaną do lufy oraz specjalną osłonę dłoni ze stopu aluminium wyposażoną w szyny Picatinny do montażu dodatkowych akcesoriów.

   Osłona zapewnia pełną swobodę lufy i jest precyzyjnie zamontowana na przedłużonej „nakrętce lufy”, dzięki czemu osłona pozostaje idealnie współosiowa z lufą w każdych warunkach.

  Osłona jest wyrównana poprzez proste połączenie z górną komorą zamkową w taki sposób, aby zapewnić ciągłą pojedynczą górną szynę między górną komorą zamkową a osłoną.

   Osłona została zamontowana na nakrętce lufy za pomocą śruby, którą można zdjąć za pomocą jednego z uchwytów blokujących śrubę lub opatentowanego karabińczyka paska do przenoszenia.

   Składane przednie przyrządy celownicze montowane są na grupie gazowej lufy, dzięki czemu znajdują się na lufie, a nie na szynie - oznacza to większą precyzję strzelania przy użyciu metalowych przyrządów celowniczych.

   Tylny celownik dioptryczny, zainstalowany na broni za pomocą interfejsu Picatinny, jest praktycznie identyczny z tym używanym w „klasycznej” broni HK z blokadą rolkową, takiej jak MP5 i G3.

   Jeśli chodzi o ergonomię, MR223 różni się od typowego „Black Rifle” ze względu na rozmiar i kształt składanej kolby oraz inny kąt chwytu pistoletowego, który jest znacznie prostszy.

   Elementy sterujące bronią są rozmieszczone w taki sam sposób, jak w każdym innym AR15. W przeciwieństwie do modelu 416, MR223 nie posiada oburęcznego selektora bezpiecznika.

   Magazynek o pojemności 5 nabojów to standardowy model STANAG.

  MR223 to klasyczny pistolet gazowy z systemem tłokowym o krótkim skoku. W rzeczywistości wzór jest bardzo podobny do tego używanego przez HK G36. Po wystrzeleniu pocisk biegnie wzdłuż lufy, aż mniej więcej w połowie drogi mija port gazowy w otworze.

   Gazy wydobywające się z lufy trafiają do bloku gazowego, a następnie są kierowane do cylindra, w którym spoczywa głowica tłoka. Ten z kolei jest połączony z drążkiem uzbrojenia - który nie porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym z grupą nośną zamka - i jest wyposażony we własną sprężynę powrotną. Nadmiar gazów jest usuwany przez zawór wyposażony w otwór strojeniowy.

   Drążek uzbrojenia, który porusza się pod wpływem ciśnienia wywieranego przez gaz na tłok, przesuwa się zaledwie o kilka milimetrów do tyłu - stąd pochodzi termin „tłok o krótkim skoku” - dając impuls kinetyczny grupie nośnej rygla, która rozpoczyna ruch do tyłu.

   Ruch grupy nośnej zamka, dzięki krzywce wyfrezowanej w korpusie nośnika zamka, wymusza obrót zamka wokół własnej osi, uwalniając go z zaczepów blokujących w przedłużeniu lufy.

   Grupa nośna zamka, po zużyciu całej energii kinetycznej i ponownym uzbrojeniu młotka, powraca do swojej poprzedniej pozycji, usuwając nowy nabój z magazynka, komorując go i ponownie blokując, przygotowując w ten sposób broń do ponownego strzału.

   Lufa o długości 16,5 cala (461 mm) wykonana jest z kutej na zimno, młotkowanej stali, z gwintem prawoskrętnym, składającym się z 6 prawoskrętnych rowków o skoku 1:7. Proces produkcyjny wymaga specjalnych, wysokiej jakości gatunków stali i chromowania samego otworu lufy, w taki sposób, aby uzyskać lufę, która jest w stanie osiągnąć wysokie wskaźniki celności nawet po wystrzeleniu ponad 20 tysięcy nabojów.

   Grupa nośna rygla nie jest wyposażona w klucz gazowy, czyli małą rurkę, przez którą kierowany jest gaz wychodzący z lufy - jak wymaga tego system bezpośredniego wtłaczania gazu - a raczej w monolityczny pryzmat, na który pręt uzbrojenia przekazuje impuls kinetyczny. Chromowany rygiel jest wyposażony w 7 promieniowych występów blokujących i jest znacznie twardszy od tego w AR15.

   Warto wspomnieć o obecności sprężyny kontrastowej na iglicy, aby uniknąć oznaczenia spłonki i możliwego strzału z przytrzaśnięciem - co jest typowym problemem AR15 - oraz o automatycznym zatrzasku zabezpieczającym iglicę, który jest wyłączany przez młotek w pozycji do strzału.

   Główna sprężyna powrotna w rurze buforowej jest o 20% mocniejsza od oryginalnej i wykorzystuje nowo zaprojektowany bufor. Ogon grupy nośnej zamka również został częściowo przeprojektowany, ponieważ ma teraz dużą powierzchnię ślizgową.

   Grupa nośna zamka ma frezowanie po lewej stronie, które odpowiada blokowi na przedłużeniu lufy - ten ostatni służy do zapobiegania używaniu wojskowych grup nośnych zamka w MR223.

   Składana kolba posiada kilka wodoszczelnych przegródek, które można wykorzystać do przechowywania baterii i drobnych części zamiennych.

   Podczas strzelania odczuwalny odrzut jest wyjątkowo niewielki. Broń wydaje się być nieco bardziej „nerwowa” niż standardowy AR15, a wznoszenie wylotu lufy praktycznie nie występuje, podobnie jak błysk w wylocie lufy.

   Obsługa broni jest naprawdę dobra, chociaż większość ciężaru jest skoncentrowana z przodu, co sprawia, że broń jest „ciężka w pysku”, ale podczas celowania broń reaguje w dość naturalny sposób. MR223 jest niezwykle stabilny podczas strzelania z pozycji stojącej, co pozwala na bardzo szybkie oddawanie kolejnych strzałów.

   Nasza ostateczna opinia na temat pistoletu jest pozytywna, ale biorąc pod uwagę jego stosunkowo wysoką cenę, istnieje pewien margines do poprawy - np. spust. Inne cechy, takie jak plastikowe drzwi portu wyrzutowego, pochodzą bezpośrednio z wojskowej wersji tej broni.

   Podsumowując, ogólna jakość broni jest bardzo wysoka. Broń jest wyposażona w zestaw doskonałych metalowych przyrządów celowniczych BUIS, rękojeść RAS - która zapewnia taką samą stabilność, jaką może zapewnić monolityczna cholewka - wysokiej jakości składaną kolbę i ogólnie doskonałe wykonanie z marką HK na dolnej części.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl